flags

flags

středa 10. srpna 2016

Zábava na moři aneb recyklace talentů

Hlavním pravidlem jak udržet hosty šťastné (a berte v potaz, že tu mluvíme hlavně o američanech), je pokud možno jim nenechat čas na stěžování. To znamená spoustu zábavy, hry, hudba, atrakce, nákupy a jak jen to jde, přidat příchuť Las Vegas a Brodwaye. No a já z povahy zaměstnání samozřejmě musím vědět co kde a jak funguje, takže jsem konečně našla čas a začínám všechna představení obcházet.

Blue Planet
První produkční show, kterou jsem na palubě stihla, byl příběh Modré planety. Představení sestavené z výkonů velmi stacionárně vystupujících zpěváků a hemžících se tanečníků. Tématem jsou živly, rozličná prostředí pro život a tak nějak i láska. Poslechnete si spoustu světových hitů, které na sebe nijak nenavazují a budete se bavit změtí barev kostýmů.
Shlédla jsem to celé a i když se ocitly světlé chvilky, znovu bych to už nepodstoupila. Spousta třpytek, kostýmy jak z let devadesátých a mnohokrát i pozoruhodně nesynchronizovaní tanečníci. Přesně takhle si představuju ta představení plná lesku v Las Vegaských casinech. Chyběly už jen brazilské tanečnice s kostými z huňatých per. Čest nicméně vzdávám aerialistům a týmu trampolíňáků, kteří jsou dost neuvěřitelní. A to si vemte, že se jim jeviště houpe na vlnách.

Ice Games!
Nebyly bychom přeci dostatečně extravagantní loď, kdyby se u nás, uprostřed Karibiku, nedalo bruslit. No a abychom tu ledovou plochu řádně využili, máme na palubě tým profesionálních krasobruslařů, kteří zanechali závodění, každý večer oblíkají třpytivé kostýmy a bojují sami se sebou na značně krátkém stadionu.
Tématem našich ledových her je hra Monopoly. Znělo mi to dost vtipně, ale po zažití jedné show jsem pochopila genialitu tohoto nápadu. Hody kostkou posunují figury po promítaném hracím plánu na pole znázorňující mnohá zábavní místa na lodi, takže nejen že show pobaví, ale i dělá dobrou reklamu. Diváci se podívají do naší italské restaurace  kde nám zatančí jak číšnice, tak podnapilí hosté. Následuje přesun na otevřenou palubu s kolotočem, do karaoke baru, k videohrám apod. Zábavné pro celou rodinu a příjemně strávený čas.

Mamma Mia!
Každá loď naší flotily se pyšní jedním brodwayským muzikálem. My máme Mammu Miu a já jsem z toho dosti nadšená! Celá show má s jednou pauzou 2,5 hodiny, což je trošinku vražedné, ale stojí to za to. Tak nějak jsem zkonstatovala, že naše show je snad lepší než film a to jsem ho vážně viděla už snad dvacetkrát.
Jeden z našich hostů jednou takhle řekl, že ten nejlepší rozdíl mezi naší show a filmem je fakt, že Sky (ženich hlavní postavy)  je konečně vyšší než nevěsta. A ve chvíli kdy jsem to viděla, musela jsem mu dát za pravdu. Pak ještě na jeviště přenesli i moji nejoblíbenější scénu s tancem v ploutvích a mé srdce bylo unešeno definitivně.

Headliner Showtime
Jedna jediná show se nm co týden mění. Headliner máme na programu tři dny v týdnu a střídají se zde živé koncerty v rozsahu od tribute skupiny Journey, přes Country k vokalistům. Měli jsme tu ale třeba už i břichomluvce. Pro nás jako recepci na tom je nejhorší, že dokud tyto umělce nenalodíme v prvním přístavu týdne po Americe, nemáme zrovna moc tušení kdo to bude a působíme jako neinformovaní trubci J

Comedy Club
Naše loď má jedno velmi specifické místo, kde se co je týden dlouhý odehrává pouze jedna jediná show v každodenních reprízách. Vejde se tam přibližně 50 lidí a má 3 stálé zaměstnance. Je to Comedy Club a jeho Stand up comedy show. Rezervace většinou zmizí na celý týden dopředu asi tak 2 hodiny po nalodění a na jakákoliv volná místa se večer co večer stojí dlouhá fronta. Uvnitř Vás čeká hodinová show o dvou bavičích s velmi rozličnými styly. No, já si zde potvrdila dvě věci – Stand up Comedy není tak úplně žánr pro mě a nejsem dostatečně američan, protože většina zde užitých vtipů ve zbytku světa nedává smysl.

Oceanaria
Tak tohle je asi moje nejoblíbenější show. Na zádi lodi máme divadlo, jehož jeviště se během 30 sekund a asi ještě méně dokáže proměnit v 6 metrů hluboký bazén. Takže dojem z této párty je způsoben otevřenou oblohou nad hlavou, fontánkami, světly, hudbou, tanečníky, aerialisty, akrobaty, plavci a vodními skokany... Pokud nemáte na sobě zrovna plavky, nedoporučuji sedět blíže jevišti jak v páte řádě. Story je o podvodním národě, který je neuvěřitelně pružný a nebojí se výšek. Prostě spousta věcí, na které se budu ráda dívat, ale nikdy bych je sama nepodstoupila.

How to train your Dragon on ice
Vzhledem ke kooperaci Royal Caribbean a společnosti Dreamworks, dějou se nám na palubě občas divné věci, jako například, že jsme naučili draky bruslit. Krátká 30ti minutová show hlavně pro děti, která zvládne shrnout příběh hodinu a půl dlouhého filmu. Ale je to hezoučký, speciálně pro někoho kdo má ten film rád tak jako já.

The Quest
Další příležitost jak si ujasnit jestli jste američan nebo ne, je při této šílenosti. Celá aréna našeho ledového kluziště se zaplní po poslední sedačku, organizátoři ji rozdělí do osmi zón a všichni začnou ukrutně jásat. Z každé zóny pojde jeden muž a jedna žena jako zástupci a ti jsou odsouzeni k plěnní úkolů. No, když měl každý tým donést účtenku na 40 USD, nebo hotelovou kartu někoho kdo bydlí v apartmá, přišlo mi to ještě v pohodě. Pak přišel běh mužů na vysokých podpatcích a přiznávám, že jsem odcházela ve chvíli kdy žena měla donést něčí umělé zuby. Cílem je samozřejmě být ve všem rychlejší než konkurence a nasbírat body. Já jsem na tohle asi moc suchá.

Let me Entertain you
Další Dreamworková památka se odehrává jednou týdně v našem vodním divadle kde spousta lidí v neuvěřitelně velkých, chlupatých a horkých kostýmech zvířátek z Madagaskaru tančí a nabádá ostatní ke skokům do vody. Je to vtipné, zbavné a na jevišti se odehrává víc věcí najednou než co oko stihne pojmout, takže děti se nemají ani šanci začít nudit. No a kdo by si nezatrsal na „I like to move it, move it!“

Shrnutí!
No a nejkrásnější na tom všem je, že jsem konečně pochopila jednu zásadní věc ze světa současného showbyznysu. Taky Vám příjde že všechny ty talentové soutěže jako Xfactor, Superstar, Voice apod, tak nějak celosvětově produkují mnohonásobně víc kvalitních umělců než jsme schopni uživit svým zájmem? Dámy a pánové, já jsem našla kde jich spousta končí! Na lodích! A mají tu zatracené jednoduchý a velmi dobře placený život... z Amerického Xfactoru tu máme minimálně jednoho Stand up komedistu a párek akrobatů. Věřím, že to není ani z daleka vše.


Žádné komentáře:

Okomentovat